Kategorie blogu

Kategorie blogu

Miliardy z konopi dla Polski ?

Autor: Redakcja Kategoria: Wydarzenia Data: Komantarze: 0 Polubienia: 644

18 grudnia 2019r. powołany został Parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany.

Powstał on na wniosek Beaty Maciejewskiej, która deklaruje udział w posiedzeniach organizacji pozarządowych. Zespół w swojej pracy skupić się ma na badaniu skutków legalizacji marihuany pod względem ekonomicznym, społecznym oraz medycznym. Majewska nie wyklucza, że jeszcze w 2020 roku złożony zostanie projekt ustawy o depenalizacji lub legalizacji marihuany w Polsce.

Opierając się o doświadczenie innych Państw, taki krok w Polsce może oznaczać nie tylko pomoc osobom chorym, ale  istotny rozwój gospodarki w Polsce.

Nieco ponad rok temu Kanada zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych. W czasie tym Kanadyjczycy według danych od Statistics Canada wydali na marihuanę prawie miliard dolarów, co w przeliczeniu na mieszkańców Kanady daje 24 dolary na osobę.

W amerykańskim stanie Michigan, już po dwóch tygodniach od zalegalizowania rynek osiągnął 3,1 miliona dolarów przychodów ze sprzedaży marihuany dla dorosłych i zarobił 515,051 dolarów z podatków od sprzedaży. W pierwszym dniu legalnej sprzedaży w Michigan sprzedano konopie o wartości 221,000 USD, a już w pierwszym tygodniu klienci  kupili towar o wartości ponad 1,6 miliona dolarów.

Komentarze

Napisz komentarz