Kategorie blogu

Kategorie blogu

ZWIERZĘTA vs FAJERWERKI w Sylwestra !

Autor: Redakcja Kategoria: Fakty i mity o kannabinoidach Data: Komantarze: 0 Polubienia: 640

Nadszedł czas, kiedy media społecznościowe i nie tylko pękają od grup nawołujących do niestrzelania w sylwestra – czy jednak walka z tradycją nie jest walką z wiatrakami ? Czy nie lepiej zastanowić się jak pomóc swojemu zwierzakowi bez liczenia na to, że nikt tej nocy nie strzeli ?

Podpowiadamy poniżej jak pomóc swojemu zwierzakowi oraz skąd wziął się zwyczaj strzelania !

JAK POMÓC ZWIERZĘTOM NIE WALCZĄC Z TRADYCJĄ?

Paniczne zachowanie, strach czy niekontrolowane oddawanie moczu i agresja – to jedne z wielu objawów silnego stresu u psa, który zazwyczaj towarzyszy mu w trakcie huków.

Choć zwierzoluby zachęcają do niestrzelania, a tradycjonaliści chcą strzelać -  my mamy rozwiązanie kompromisowe. 

Problem jest globalny i choć w Polsce nie prowadzi się statystyk na temat faktycznego wpływu huku fajerwerków na zdrowie pupilów. Warto natomiast wiedzieć, że we Włoszech oszacowano, iż każdego roku ta ludzka rozrywka zabija około 50 tysięcy zwierząt, głównie psów. Giną one albo bezpośrednio z powodu wybuchów (zawał serca), albo w panice uciekają z domu i wpadają pod koła samochodów. Takie dane opublikowało stowarzyszenie Empatia. Zwierzęta, którym przed nocą sylwestrową podaje się farmakologiczne środki uspokajające, dość długo wracają do normalnej formy. Właściciele obserwują u nich typowe skutki uboczne, jak brak apetytu, otępienie, zaburzenia równowagi, ogólne zniechęcenie. U bardziej wrażliwych psów mogą wystąpić wymioty czy biegunka. Wszystko przez to, że psi organizm nie jest przyzwyczajony do przyjmowania leków.

W ofercie Cannalife, znajduje się jednak olejek CBD o stężeniu 2,5%, który może być podawany również zwierzętom. Jest on w 100% naturalny i uzyskany bezpieczną metodą CO2 w ekstrakcji nadkrytycznej i z najwyższej jakości konopi siewnych. Jego działanie jest nie tylko skutecznie uspokajające zarówno dla zwierząt jak i ludzi, co pozwoli zwierzakowi przejść spokojnie przez ten huczny okres, ale też działa zdrowotnie, przeciwzapalnie i znieczulająco.

Olejek można dodać do karmy pupila lub natrzeć nim jego dziąsła – powinno się podawać ok 0,1 mg na każdy kilogram masy ciała zwierzęcia.

Kanabidiol przyniesie ulgę zwierzęciu niemalże od razu, jednak dla lepszych efektów, warto go wprowadzić do diety pupila na kilka dni przed hucznym okresem.

Nie sprawi on, że zwierzę będzie obojętne na hałas, ale zniweluje objawy, takie jak brak apetytu czy stany lękowe

SKĄD TEN HAŁAS ?

Koniec roku świętowano już w starożytności. Najwcześniejsze wzmianki sięgają okresu sprzed około 4 tys. lat p.n.e. Dla Babilończyków początek nowego roku zapowiadała równonoc wiosenna, a więc dzień pod koniec marca z identyczną ilością światła i ciemności. Przez wiele lat nie wszędzie było możliwe świętowanie tego dnia, dopiero Juliusz Cezar, w porozumieniu z wybitnymi astronomami i matematykami, wprowadził w 46 r. p.n.e. kalendarz juliański. Zastąpił on księżycowy kalendarz rzymski. Długość roku ustalał na 365 dni i jeden dodatkowy dzień w latach przestępnych, co 4 lata. Jego zreformowana w XVI wieku wersja, zwana kalendarzem gregoriańskim, obowiązuje do dziś w większości krajów na świecie i jest najgłośniejszym świętem w roku.

Komentarze

Napisz komentarz